Zdobycze współczesnej postprodukcji na wyciągnięcie ręki

postprodukcja

Produkcja materiałów wizualnych i dźwiękowych to zadanie dla doświadczonych i umiejętnych twórców, którzy posiadają nie tylko wiedzę i know-how, ale również odpowiednie wyposażenie i właściwy sprzęt do realizacji postawionego zadania. Wiele z niedociągnięć zminimalizować może późniejsza postprodukcja, czyli cały zakres możliwości, jakie nowoczesne cyfrowe narzędzia IT i programy graficzne oraz dźwiękowe stwarzają przed zdolnymi producentami. Reżyserzy efektów dźwiękowych i wizualnych potrafią z otrzymanego materiału wideo i audio wycisnąć o wiele więcej, niż udało się w oryginalnych i naturalnych warunkach zarejestrować.

Co może zrobić dla Ciebie postprodukcja audio?

Bez względu na to, czy mowa jest o filmie reklamowym, odrestaurowanym starym filmie czy teledysku muzycznym, dobrze wyposażone i zarządzane przez doświadczonych producentów studio postprodukcji pozwala nie tylko na usunięcie błędów w obrazie i dźwięku. Już od samego początku, mając na uwadze wartości techniczne ostatecznego materiału – doświadczeni reżyserzy oraz producenci mogą niektóre elementy dzieła zaplanować na postprodukcję. To właśnie postprodukcja pozwala na użycie w obrazie dowolnych dźwięków realistycznie imitujących naturalne odgłosy – czy to przy wykorzystaniu archiwum dźwiękowego, czy za pomocą samodzielnie nagranych z natury, czy też stworzonych w studio nagraniowym na specjalne potrzeby dźwiękiem.

Nieograniczone możliwości postprodukcji wideo

Postprodukcja w zakresie audio nie może się odbyć bez nowoczesnego studia nagraniowego. Tak samo efekty wizualne i wszelkiego rodzaju prace na obrazie wideo – wymagają bardzo nowoczesnego oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz cyfrowego o wyjątkowej mocy obliczeniowej. Dlatego to sprzęt w pierwszej kolejności pozwala grafikom na wykonanie w postprodukcji z obrazem takich zadań jak np. pokolorowanie czarno-białego kadru. Tworzenie animacji – zarówno od podstaw i prac koncepcyjnych, przez wykonanie oraz nakładanie poprawek na już przygotowane produkcje – to kolejne zadanie wykonywane przez profesjonalne studio postprodukcyjne. Można liczyć na to, że jego pracownicy przygotują świetne grafiki zarówno w technikach 2D jak i 3D.