Jakie są najpopularniejsze prezenty z okazji Chrzcin?

chrzciny

Chrzest to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Często jest to również pierwsza okazja, aby młodzi rodzice mogli pochwalić się wreszcie swoim potomkiem. Zwyczaje bywają różne – jedni na Chrzciny zapraszają tylko najbliższą rodzinę, a więc dziadków oraz rodziców chrzestnych, podczas gdy inni organizują dużą imprezę dla całej rodziny i najbliższych znajomych. Niezależnie od tego, jaki rozmiar przybierze przyjęcie, w dobrym tonie jest zawsze przygotowanie prezentu dla młodego człowieka, który będzie stanowił dla niego pamiątkę tego ważnego dnia. Wielu gości decyduje się na przekazanie rodzicom pieniędzy, aby ci samodzielnie mogli zadecydować o prezencie. Na upominek powinni się jednak zdecydować chociażby chrzestni. Jakie są najczęściej wybierane prezenty z okazji Chrzcin?

Biżuteria na Chrzciny – co wybrać?

Zdecydowanie większość osób decyduje się na zakup pamiątkowej złotej lub srebrnej biżuterii. Pierwszym wyborem jest medalik, ponieważ można go ofiarować zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Taki medalik młody człowiek zakłada później na Komunię, a może również nosić na co dzień. W salonach jubilerskich można znaleźć całe piękne zestawy, idealne do zakupienia dziecku z okazji Chrztu Świętego. Dużą popularnością cieszą się łańcuszki z zawieszkami w komplecie z kolczykami, na przykład w kształcie aniołków. Taka biżuteria to idealna pamiątka na całe życie.

Prezenty inne niż biżuteria

Jeśli nie chcemy kupować dziecku biżuterii, możemy zdecydować się na inne pamiątkowe upominki. Popularnym prezentem, wybieranym przez wielu gości, są srebrne obrazki ze świętymi lub aniołem stróżem, jak również srebrne grawerowane łyżeczki, czy komplety sztućców. Coraz częściej można też spotkać personalizowane, ręcznie szyte maskotki i lalki, które są dedykowane konkretnemu dziecku. Warto pamiętać również o pamiątkowej kartce okolicznościowej, dzięki której dziecko będzie mogło dowiedzieć się, od kogo otrzymało konkretny upominek.