Na co zwrócić uwagę wybierając dom seniora?

prywatny dom seniora

Osoby starsze często czują się osamotnione, ponieważ młodsi członkowie rodziny nie mają dla nich zbyt wiele czasu i zajęci są swoimi sprawami. Kiedy pojawiają się dodatkowe problemy, związane z wykonywaniem codziennych czynności, czy kłopoty zdrowotne, często rozwiązaniem jest dom seniora, w którym taka osoba może czuć się bezpieczna i zaopiekowana, a jednocześnie nigdy nie jest samotna. Prywatny dom seniora to miejsce, w którym można realizować swoje pasje, brać udział w licznych zajęciach aktywizujących i korzystać z życia. Jak wybrać odpowiednią placówkę dla rodziców lub dziadków? Na jakie kwestie trzeba koniecznie zwrócić uwagę?

Na jakie usługi można liczyć w prywatnych placówkach?

Prywatne domy opieki dla seniorów to miejsca wesołe i pełne życia. Przede wszystkim, można tam liczyć na kompleksową opiekę i liczne usługi. Osoba starsza otrzymuje swój własny pokój z łazienką, a do dyspozycji jest wspólna kuchnia. Wszyscy mieszkańcy mają zapewnione pełne wyżywienie, dopasowane do ich stanu zdrowia, jak również preferencji. Domy seniora bardzo dbają o jakość posiłków i ich skład, ponieważ odżywianie pełni niezwykle istotną rolę w przypadku osób starszych. Dodatkowo, każdego dnia organizowane są różnego rodzaju zajęcia, związane z hobby, np. malarskie, z szydełkowania, zajęcia sportowe, taneczne, czy kulinarne. Każdy pacjent ma też zapewnioną opiekę lekarza i pielęgniarki i codziennie otrzymuje swoje leki.

Prywatny dom seniora – co jest najważniejsze?

Wybierając dom dla osoby bliskiej, na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, jakie panują w nim warunki. Powinno być to miejsce czyste i schludne. Poza tym, bardzo ważna jest opieka i cały personel, który dba o komfort osoby starszej. Trzeba porównać koszty pobytu w różnych prywatnych placówkach oraz ich oferty. W ten sposób można wybrać miejsce dopasowane do własnych możliwości finansowych i preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z opiniami innych osób, które można znaleźć chociażby w Internecie.