Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz?

pufy

Każdy sezon przynosi nam nowe zmiany w urządzaniu wnętrz. Projektanci wykorzystują różne trendy, aby nadać pomieszczeniom nowoczesnego i modnego charakteru. Często zmiany dotyczą zaledwie najmodniejszych kolorów, czy materiałów. Co jakiś czas dochodzi jednak do całkowitej rewolucji, a design zmienia się całkowicie. Co jest obecnie w trendach i w jaki sposób urządza się teraz wnętrza takie, jak salony, czy pokoje wypoczynkowe, z których korzysta cała rodzina?

Granaty, butelkowe zielenie i różne odcienie złota

Dzisiaj modne są zdecydowanie wnętrza o konkretnych kolorach. Dominują piękne i głębokie granaty, różne odcienie ciemnej zieleni, czy brudnego różu. Od kilku sezonów bardzo modne jest również złoto w różnych odcieniach – klasycznego, brudnego, czy czerwonego. W takiej kolorystyce maluje się nie tylko ściany, ale kupuje także dodatki takie, jak sofy, pufy, zasłony, czy poduszki. Oczywiście nie chodzi o to, aby jeden intensywny kolor zdominował całą przestrzeń. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawić na jedną ścianę, same meble lub dodatki. Złoto sprawdza się zarówno w tkaninach, jak również w formie takich dodatków, jak lampy, ramy, doniczki i wazony. Można je ze sobą łączyć w dowolny sposób, uzyskując bardzo indywidualny charakter.

Pufy i poduszki z miękkich, pluszowych materiałów

Do niedawna w urządzaniu wnętrz dominowały głównie naturalne materiały. Dzisiaj projektanci wnętrz stawiają na miękkie, grube i bardzo eleganckie materiały. Nawet dodatki w różnych wersjach kolorystycznych, które wykonane są z tego samego materiału, doskonale do siebie pasują. Tego typu pluszowe materiały wysokiej jakości pięknie pracują ze światłem i dodają szyku oraz elegancji. Bardzo modne są również znowu naturalne, wełniane dywany i grube koce w kratę. Co jakiś czas wnętrze można odświeżyć, wybierając na przykład nowe poszewki na poduszki lub decydując się na zasłony w innym odcieniu. Niewielkim kosztem można również wymienić donice, czy wazony w salonie.