Kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego coacha?

poziomy diltsa

Wiele dorosłych osób, które na co dzień funkcjonują w profesjonalnym środowisku pracy nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich umiejętności społeczne i interpersonalne kuleją. Szczególnie młodsze pokolenia mają poważne trudności ze skutecznym porozumiewaniem się, a tym samym osiąganiem swoich celów zawodowych i prywatnych. Na szczęście każdy, niezależnie od zawodu i wieku, może skorzystać z profesjonalnej pomocy coacha, który wspiera podczas planowania różnego rodzaju zmian i odnajdywania własnych potrzeb. Coache wykorzystują narzędzia takie, jak poziomy Diltsa i inne popularne metody, aby wspomóc klienta w osiągnięciu osobistej zmiany, a co za tym idzie – sukcesów.

Poziomy Diltsa i inne metody trenowania umiejętności miękkich

Coraz częściej duże firmy decydują się na zatrudnienie coacha lub wykupienie szkoleń dla zatrudnionych pracowników, aby pomóc im w realizacji własnych celów. Coach wspiera taką osobę w trenowaniu tak zwanych umiejętności miękkich, jak również pomaga jej przejść przez kolejne zmiany, dzięki którym będzie jej znacznie łatwiej dostrzec własne wartości, zalety i osiągać założone cele. Zwykle niezbędne są całe serie spotkań, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. Dzięki psychologicznemu podejściu i zastosowaniu nowoczesnych metod, można osiągnąć bardzo dużo. Niezbędne jest jednak odpowiednie zaangażowanie obu stron.

Umiejętności miękkie jako sposób na osiągnięcie sukcesu

Umiejętności społeczne pełnią niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Jeśli potrafimy się skutecznie komunikować, będąc przy tym asertywnym i jednocześnie grzecznym, z pewnością znacznie łatwiej będzie nam osiągnąć wymarzony sukces. Niezależnie od zajmowanego stanowiska, powinniśmy dbać o to, aby rozwijać swoje umiejętności miękkie. Dobry coach jest w stanie pomóc w zrozumieniu swoich problemów i wskazać właściwą ścieżkę. Co ważne, osoba, która z nim pracuje, sama dochodzi do wielu wniosków, dzięki czemu są one znacznie bardziej wiarygodne dla niej i łatwiejsze do zrozumienia. Taka współpraca bywa niezwykle owocna i umożliwia osiągnięcie określonych celów.

 

Więcej na temat poziomów Diltsa można dowiedzieć się na blogu https://monikaapitz.pl/.