Zdecydowałeś się zamienić okulary na soczewki kontaktowe? Nie wiesz, jak zmierzyć się z aplikacją soczewek? Poniżej znajdziesz informacje, które podpowiadają, jak krok po kroku zakładać soczewki. Koniecznie się z nimi zapoznaj!
Od czego zacząć zakładanie soczewek kontaktowych?
Soczewki kontaktowe pozwalają na korekcję wad wzroku, a że są praktycznie niewidoczne, to stanowią o wiele ciekawszą alternatywę dla okularów. Co więcej, soczewki nie parują, ani też nie uciskają głowy i nie zsuwają nam się z nosa, więc ich noszenie jest też wygodniejsze. Jednak mają zupełnie inną budowę niż okulary, więc ich zakładanie może wydawać się o wiele trudniejsze, zwłaszcza gdy sięgamy po nie po raz pierwszy. Jednak uspokajamy, ponieważ można szybko wyrobić w sobie odpowiedni nawyk, a wtedy zakładanie soczewek nie będzie stanowić już żadnego problemu.
Od czego zatem zacząć? Jakie kroki podjąć na początku? Na pewno pośpiech nie jest tutaj wskazany, ponieważ im lepiej przygotujemy się do aplikacji soczewek, tym szybciej przebrniemy przez całą procedurę. Oznacza to przede wszystkim dokładne umycie rąk, ponieważ będziemy dotykać produktów, które zostaną umieszczone na narządzie wzroku.
Jeśli na naszych rękach znajdą się jakieś zanieczyszczenia, czy nawet pyłki, to przełoży się na dyskomfort w czasie noszenia soczewek, a nawet na pojawienie się innych problemów, których leczenie nie zawsze jest łatwe. Dlatego, zamiast narażać się na ryzyko, lepiej zacząć od dokładnego umycia rąk i to z wykorzystaniem antybakteryjnego, nieperfumowanego mydła w płynie. Do samego osuszenia rąk warto wybrać ręcznik, który się nie strzępi, ponieważ w ten sposób unikniemy pyłów.
Więcej dowiesz się na Mojepierwszesoczewki.pl.
Jak przeprowadzić aplikację soczewek?
Aplikację soczewek należy zacząć od sprawdzenia ich kształtu. Jeśli przypomina miseczkę z idealnie półkulistymi brzegami, to możemy umieścić soczewkę na palcu wskazującym i przyłożyć ją do oka. Z kolei jeśli soczewka ma wyginające się krawędzie, a jej kształt bardziej przypomina nam talerz, to najpierw trzeba ją odwrócić, a dopiero później przyłożyć do oka. Teraz wystarczy ręką trzymającą soczewkę odsunąć dolną część powieki, a następnie przyłożyć ją do oka.
Później kierujemy wzrok do góry i umieszczamy soczewkę na narządzie wzroku. Puszczamy powiekę i zamykamy oko, a następnie czynności powtarzamy po drugiej stronie. Warto zauważyć, że aplikacja soczewek zawsze powinna wyglądać tak samo i najlepiej jest zaczynać od prawego oka, ponieważ w ten sposób wyrobimy sobie nawyk i będziemy się go trzymać, co z pewnością pozwoli nam uniknąć późniejszych pomyłek.