Specjalistyczne karmy kocie na rynku

Na rynku znaleźć można dzisiaj cały asortyment produktów specjalistycznych i weterynaryjnych adresowanych do kotów i psów z różnymi problemami zdrowotnymi. Najczęściej spotykane podzielić można na te z kategorii:

  • układu ruchu (dla psów ras pracujących, dla psów ze zwyrodnieniami stawów);
  • układu rozrodczego (dla kotów sterylizowanych i kastrowanych);
  • układu nerwowego (dla psów starych, na poprawę wzroku);
  • układu immunologicznego i hormonalnego (dla zwierząt starych, sterylizowanych).

Wszystkie one posiadają wyselekcjonowane witaminy dla kota i inne aktywne składniki wspomagające wchłanianie czy przyswajanie składników odżywczych w optymalnej formule.

Przyjazna forma podania

Naturalnie bardzo ważna jest sama forma podania, ponieważ witaminy dla kota czy psa w formie tabletek mogą nastręczać nie lada problemu jeśli chodzi o regularne podawanie zwierzakowi. Przekonaj się z yarrowiacanifelox.pl. Dlatego połączenie karmy z witaminami już na etapie produkcyjnym i zapewnienie odpowiedniego stężenia danej witaminy na 100 gramów produktu sprawia, że karmiący nie musi zastanawiać się w zasadzie nad niczym – nakładając porcję karmy dostarcza wszystkich składników i mikroelementów niezbędnych w diecie danego kota.

Kwasy tłuszczowe w karmie

Bardzo ważne są także inne dodatki, które znaleźć można w jakościowych karmach obok witaminy dla kota. Ponieważ witaminy najbardziej potrzebne dla rozwoju zwierząt i ochrony ich zdrowia (A, D, E, K) wchłaniać muszą się w obecności tłuszczu, producenci świadomie sięgają po te najbardziej korzystne i zdrowe kwasy tłuszczowe pochodzenia rybnego, z grup omega-3, omega-6 oraz omega-9. Dzięki tłuszczom EPA oraz DHA, udaje się zabezpieczyć układ nerwowy oraz ruchowy i dodatkowo dostarczyć dużo antyoksydantów wraz z posiłkiem.