Team leasing: doraźna pomoc dla firm w potrzebie

Team leasing staje się coraz bardziej popularny – każdego roku bardziej i to w różnych branżach. Praca tymczasowa zapewnia wiele możliwości i korzyści zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom.

Na czym polega team leasing?

Leasing pracowników zazwyczaj wiąże się z zatrudnianiem pracowników do prac sezonowych związanych z turystyką, hotelarstwem lub zbieraniem, ale także do konkretnych projektów np. z branży IT. Sprawdź http://commoditech.pl.Wiele takich ofert można znaleźć w branży budowlanej, logistycznej lub magazynowej. Ta forma realizacji działań w danej firmie jest jednak coraz częściej wykorzystywana do pozyskiwania specjalistów i menedżerów.

Opcja team leasingu oferuje przedsiębiorcom liczne zyski. W wyniku takiej współpracy firmy nie muszą samodzielnie zajmować się sprawami formalnymi i procesami HR. Wszystkie zadania związane z rekrutacją, zatrudnieniem i rozliczeniami są wykonywane przez agencję. Pomaga to zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy również jeśli chodzi o samą realizację przydzielonych leasingowym pracownikom zadań. Przedsiębiorca nie musi tworzyć osobnego działu w ramach własnej struktury, co już samo w sobie jest dużym ułatwieniem.

Kiedy jeszcze przydaje się team leasing?

Jeśli którykolwiek z pracowników jest chory lub opuszcza firmę podczas projektu, to właśnie team leasing jest najlepszą pomocą w tym prosie. Istnieją dzisiaj specjalne firmy i agencje zajmujące się profesjonalnym leasingiem pracowników i to do nich należy to, by załatwić wszelkie formalności. Ta sama agencja dba o to, by pracownicy leasingowi zapewniali usługi jak najwyższej jakości.