Soczewki kontaktowe – alternatywa dla okularów

Osoby, które cenią sobie swój aktywny tryb życia, często narzekają, że w okularach źle uprawia im się sport, czy pracuje. Faktycznie, okulary mogą stanowić pewnego rodzaju barierę i uniedogodnienie. Na szczęście, kiedy pojawia się wada wzroku, można też zdecydować się na stosowanie soczewek kontaktowych. Są one bardzo komfortowe w użytku, ponieważ przylegają bezpośrednio do powierzchni oka.

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Zdaniem lekarzy okulistów, najlepszy wybór to soczewki jednodniowe. Wynika to z kilku kwestii. Przede wszystkim, jest to opcja najbardziej higieniczna, ponieważ takie soczewki po jednym dniu użytkowania wyrzuca się do kosza i następnego dnia zakłada kolejną parę. Nie każda wada wzroku umożliwia jednak stosowanie tego typu soczewek. Bywa, że w wyniku połączenia się różnych wad, trzeba stosować specjalne soczewki na zamówienie.

Różne rodzaje soczewek

Jeżeli istnieje możliwość wyboru, najlepiej decydować się na soczewki jednodniowe, które są bardzo cienkie i praktycznie nieodczuwalne na powierzchni oka. Poza tym, są one też najlepiej uwodnione, dzięki czemu oko nie schnie. Producenci oferują dziś wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych, aby sprostać wymaganiom wszystkich swoich klientów. Dobrze więc przetestować kilka różnych produktów i wybrać ten najlepszy.