Na czym polega trening EMS?

Proces odchudzania oraz budowy mięśni jest dla wielu z nas dość problematycznym zadaniem. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by smukłą sylwetkę wypracować w stosunkowo krótkim czasie. Jakie to sposoby? Jednym z nich jest trening EMS. Na czym polega jego skuteczność?

Czym jest trening EMS?

Trening EMS opiera się na elektrostymulacji. Mięśnie pobudzane są do pracy poprzez impulsy wysyłane do mózgu. Ta nowoczesna technologia, jest wybawieniem dla osób, które nie znoszą pocić się na siłowni. Co daje trening z elektrostymulatorem? Poprawia ogólną kondycję organizmu, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej oraz buduje siłę mięśniową. A wszystko to w znacznie krótszym czasie niż podczas tradycyjnie wykonywanych ćwiczeń. Impulsy wytwarzane przez elektrostymulator są bezpieczne dla naszego organizmu.

 

Trening EMS – od czego zacząć?

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad rozpoczęciem treningu z elektrostymulatorem, musisz zacząć od analizy składu ciała. Taką analizę przeprowadzi z tobą dietetyk lub trener, który pomoże dopasować ci odpowiednią częstotliwość impulsów. Taka analiza jest niezbędna dla ustalenia konkretnych celów treningowych. Niezbędny jest również wywiad. Po odpowiednim przygotowaniu należy założyć dopasowany do ciała strój do ćwiczeń oraz specjalną kamizelkę, pas i opaski z elektrodami. Będąc tak przygotowanym, można rozpocząć ćwiczenia. Nasz wysiłek włożony w takie ćwiczenia popłaca trzykrotnie bardziej. Dlaczego? Elektrody wysyłają impulsy do mózgu, a ten z kolei aktywuje neurony w mięśniach do pracy. Dzięki temu trening EMS jest o wiele bardziej skuteczny, niż zwykły trening.

Koniecznie odwiedź stronę: studiosynergy.pl