Co składa się na usługi projektanta aranżującego salon?

aranżacja wnętrz

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Zwykle jest to przestrzeń spotkań rodzinnych, a często również jadalniana, czy przeznaczona do pracy. Warto urządzić go w taki sposób, aby był funkcjonalny, a jednocześnie przytulny. Aranżacja wnętrz nie jest jednak łatwym zadaniem. Osoby, które mają problem z samodzielnym urządzeniem salonu od początku do końca, mogą skorzystać z profesjonalnych usług projektanta, który nie tylko zaplanuje całe pomieszczenie, ale zadba również o to, aby zostało urządzone kompletnie. Na jakie usługi można liczyć, zatrudniając architekta wnętrz?

Profesjonalna aranżacja wnętrz – nie tylko projekt

Pierwszym krokiem podczas współpracy z projektantem wnętrz jest przedstawienie mu planu pomieszczenia oraz swoich preferencji. Rolą klienta jest przedstawienie, w jaki sposób rodzina korzysta z salonu, jakie powinien spełniać funkcje i co musi się w nim znaleźć. Poza tym, to klient decyduje o tym, w jaki stylu zostanie urządzony salon, czy jaka będzie jego kolorystyka. Profesjonalny architekt z pewnością będzie doradzał i podrzucał swoje pomysły, jednak istotne jest przede wszystkim to, żeby salon odpowiadał potrzebom całej rodziny. Musi się w nim znaleźć kącik wypoczynkowy, miejsce do oglądania telewizji, czy spożywania wspólnych posiłków. Czasami klienci życzą sobie miejsca do pracy, przestrzeni na regały z książkami, czy dużego stołu.

Profesjonalna praca nad urządzaniem salonu

Kiedy projekt jest już gotowy, projektant wcale nie spoczywa na laurach. Zwykle spędza on wiele godzin nad katalogami i w sklepach z artykułami do aranżacji wnętrz, czy salonach meblowych. Jego rolą jest wybór idealnych dodatków, które przedstawi następnie klientowi do wyboru. Często jest to wielogodzinna praca, która polega na wyborze poszczególnych odcieni i faktur materiałów, wizyt w pracowniach i galeriach. Dopiero, kiedy salon jest gotowy i można z niego korzystać, projektant kończy swoje zadanie.

 

Więcej informacji na temat aranżacji wnętrz można uzyskać na stronie https://whitecastle.pl/.