Co należy suplementować w czasie ciąży?

Ciąża to czas wyjątkowo sensytywny, w którym każda kobieta powinna o siebie dbać jeszcze bardziej niż na co dzień. Każdy słyszał zapewne o konieczności przyjmowania kwasu foliowego i całego szeregu suplementów, które będą w stanie wspomóc nie tylko rozwijające się dziecko, ale również noszącą je matkę. W tym szczególnym czasie zdrowa dieta jest podstawą, ale to za mało, aby dostarczyć dwóm organizmom wszystkiego, czego faktycznie potrzebują. W aptekach można otrzymać gotowe kompleksy witamin, w tym kwasy omega, jednak niektóre będą nam potrzebne bardziej, inne mniej i warto zwracać uwagę na poziom ich obecności w konkretnych preparatach.

Które mikroskładniki są nam najbardziej potrzebne?

Pierwszą istotną rzeczą będzie kwas foliowy, który pozwala na utrzymanie prawidłowego rozwoju ciąży w pierwszym jej okresie. Kolejną istotną kwestią są takie mikroskładniki jak jod, cynk, żelazo i witamina D, o których nie wolno zapominać. W tym wszystkim jednak prym wiedzie kwas DHA, który w ciąży będzie dla nas najważniejszy. Kwas DHA to nic innego jak kwas omega-3, który odpowiada za odpowiedni rozwój dziecka, działając przy tym przeciwzapalne i redukująco pod względem ryzyka powstawania nowotworów i różnych przewlekłych schorzeń dotyczących układu krążenia.

Czy kwasy omega wpływają na rozwój dziecka?

Nienasycony kwas tłuszczowy DHA należy do grupy kwasów omega-3 i jest to główny budulec centralnego układu nerwowego człowieka. Przyjmując go w dawce minimalnej około dwustu miligramów na dobę, dajemy dziecku szansę na prawidłowy rozwój mózgu i siatkówki oka. Każda kobieta w ciąży, która będzie konsekwentnie przyjmować tego rodzaju suplement w ciąży i w trakcie karmienia, zapewni swojemu dziecku odpowiedni rozwój. W przypadku, w którym kobieta ciężarna spożywa duże ilości ryb, ta suplementacja nie musi być większa, jeśli jednak w jej diecie ryb jest wyjątkowo mało, to poziom suplementacji powinien być dwu lub nawet trzykrotnie wyższy. Jest to składnik, o którym nie wolno w tak ważnym okresie zapominać.

Sprawdź sam na stronie: estrovita.pl